O firmie

Kolorowe skarpetki to od 25 lat nasza specjalność. Cieszymy się, że mogliśmy je stworzyć specjalnie dla Ciebie w Krakowie! Przez wiele lat, kiedy my dzień za dniem, dwa kroki od Wisły zajmowaliśmy się produkcją skarpet, doskonaląc nasze umiejętności i technologię, ludzie nie zwracali większej uwagi na to, co zakładają na stopy. Dlatego teraz tym bardziej cieszymy się, że zaczęto dostrzegać potencjał w tym niewielkim elemencie codziennej garderoby.

Nie musicie już nosić nudnych, jednokolorowych skarpet. Nie musicie spędzać wieczorów na dobieraniu ich w pary po praniu, kiedy to najważniejszym kryterium staje się mniej lub bardziej wypłowiała czerń. 

Zapraszamy do zapoznania się z bardziej technicznymi detalami naszych produktów…

 

BAWEŁNA CZESANA

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że istnieje znacząca różnica pomiędzy bawełną tradycyjną (tzw. zgrzebną) a czesaną. A to właśnie dzięki procesowi czesania bawełna staje się przyjemna w dotyku, bardziej miękka i wytrzymała. Krótko mówiąc, jakościowo lepsza.

Ale o co chodzi z tym czesaniem?

Proces ten polega dosłownie na czesaniu włókien bawełnianych za pomocą specjalnych, drobnych grzebieni w celu ujednolicenia i wyselekcjonowania najdłuższych i najtrwalszych włókien. W tym samym czasie usuwane są także wszelkie zanieczyszczenia oraz włókna krótkie i kłujące, co zwiększa odporność przędzy na przetarcia. Czesanie sprawia również, że bawełna jest bardziej czysta, jedwabiście gładka i posiada ładny połysk.

Ten rodzaj bawełny idealnie nadaje się na produkty mające bezpośredni kontakt ze skórą, ponieważ pozwala jej oddychać. Doceniamy tę jakość, dlatego podstawowym surowcem do produkcji naszych skarpet i rajstop jest bawełna czesana

 

 

 

 BAWEŁNA MERCERYZOWANA

Jest to bawełna poddana uszlachetniającemu procesowi merceryzacji, który sprawia, że powstają włókna o delikatnym połysku, przywodzącym na myśl jedwab. Materiały powstałe w ten sposób są cieńsze pozostając równocześnie niezwykle wytrzymałymi, mniej się kurczą i nie tracą swojego kształtu. Laikom może ona przypominać lśniący syntetyk, ale jest to nadal czyste włókno roślinne. Wszystkie te cechy sprawiają, że skarpetki z bawełny merceryzowanej będą cienkie i przewiewne a przy tym eleganckie, co sprawia że idealnie sprawdzą się podczas gorących, letnich dni.

PRZĘDZA POLIAMIDOWA

W składzie naszych produktów możecie znaleźć także poliamid i elastan. Poliamidu używamy przede wszystkim do wzmocnienia powierzchni palców i pięty, ponieważ to właśnie te miejsce są najbardziej narażone na przetarcia.

Elastan zapewnia naszym produktom odpowiednią rozciągliwość i dopasowanie do kształtu nogi. Ważne jest dla nas, żeby skarpety nie uciskały łydki zbyt mocno. To nie służy zdrowiu naszych nóg, dlatego używamy elastanu o dużej sprężystości. Jeśli zauważycie, że skarpety po praniu nieco się kurczą, możecie być spokojni, to całkowicie naturalne. Elastan, który wykorzystujemy jest najwyższej jakości i zachowuje dużą elastyczność nawet po wielu praniach, a dodatkowo możecie zaoszczędzić miejsce w szufladzie. 

 

200N = 200 IGIEŁ

Do produkcji skarpet używamy maszyn 168- lub 200-igłowych. Dla porównania większość standardowych skarpet "made in China" wykonana jest na maszynach 96- lub 128-igłowych.

200N [skrót od ang. "needle", igła] to najwyższa ilość igieł używana do produkcji skarpet. Tak wysokie uiglenie powoduje, że skarpety są trwałe, gęste (ale nie grube!) i lepiej dopasowują się do nogi. Im większa gęstość ściegów w skarpetach, tym bardziej komfortowe są w noszeniu. Ale nie tylko ten fakt sprawia, że maszyny 200-igłowe uznaje się za najlepsze na świecie. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie na skarpetach bardzo szczegółowych wzorów, co z chęcią wykorzystujemy w naszych kolekcjach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl